خبرگزاری مهر
http://www.alexa.com/
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
عکاس افتخاری ریوار باشید
قیمت روز سکه و طلا
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
20. اسفند 1396 - 10:34   |   کد مطلب: 21605
سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه خبرداد:
پلمپ 160 واحد متخلف توزیع فرآورده‌های خام دامی طی امسال
ریوار:سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، از پلمپ 160 واحد متخلف تهیه، تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی در استان از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛دکتر مهدی ظفری پور درجمع خبرنگاران،با اشاره عملکرد اداره نظارت بر بهداشت عمومی در سال 96، اظهار کرد: در این مدت 87 هزار و 621 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع فراورده‌های خام دامی در استان انجام شده است.

 

 

وی تعداد موارد غیربهداشتی کشف شده در این مدت را 5435 مورد دانست و گفت: امسال بیش از 68 تن انواع فرآورده خامی دامی ناسالم در استان کشف، ضبط و امحا شده است.

 

 

به گفته این مسئول، تعداد موارد ارجاع به دستگاه های قضایی نیز 255 مورد بوده و 160 واحد متخلف نیز طی یکسال اخیر پلمپ شدند.

 

 

سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: امسال 2190 مورد نمونه برداری از فرآورده های خام دامی در استان صورت گرفته و 10 هزار و 569 آزمایش نیز روی این فرآورده ها انجام شده است.

 

 

ظفری پور با بیان اینکه امسال 135 هزار و 857 راس دام سبک و 31 هزار و 187 راس دام سنگین در کشتارگاه های استان کشتاره شده، افزود: در این بخش نیز بیش از 93 تن لاشه و آلایش خوراکی ناسالم ضبط شده داشتیم.

 

 

وی تعداد طیور کشتار شده در کشتارگاه های استان را نیز بیش از شش میلیون و ۲۴۶ هزار قطعه اعلام کرد و یادآور شد: تعداد طیور ضبط شده نیز بیش از ۶۵ هزار قطعه بوده است.

 

 

وی از مردم خواست حتما گوشت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مورد تایید دامپزشکی تهیه کنند و گفت: مردم می توانند هرگونه تخلف بهداشتی را با تلفن ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی درمیان بگذارند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها