http://www.alexa.com/
خبرگزاری مهر
 خرید شارز همراه اول
کانال تلگرامی ریوار
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
قیمت روز سکه و طلا
عکاس افتخاری ریوار باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
سازمان امور عشایر ایران
21. اسفند 1396 - 10:38   |   کد مطلب: 21612
ریوار:فرزاد خاطری فرامانی متولد سال 47 در روستای فرامان است که توانسته است به نوعی کسب و کاری را برای خود و خانواده 7 نفره اش راه اندازی کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ریوار؛پروژه های اقتصاد مقاومتی زیادی در بخش درودفرامان اجرا شده اند کهپروژه پرورش دام سبک فرزاد خاطری فرامانی یکی از این پروژه هاست.

 

 

روستای فرامان یکی از روستاهای بخش درودفرامان است که جمعیتی غالبا جوان و تحصیلکرده و فعال دارد و می توان گفت تقریبا جوانان حاضر در روستا به کار های کشاورزی, دامداری , باغداری مشغول هستند.

 

 

فرزاد خاطری فرامانی متولد سال 47 در روستای فرامان است که توانسته است به نوعی کسب و کاری را برای خود و خانواده 7 نفره اش راه اندازی کند.

 

 

جناب خاطری خود را به طور کامل معرفی کنید و در مورد این فعالیت بیشتر توضیح دهید:

به نام خدا فرزاد خاطری هستم اهل و ساکن روستای فرامان دارای مدرک دیپلم اقتصاد و کارگزار مرکز مخابرات روستا که از سال گذشته به طور جدی به پرورش دام سبک اقدام کرده ام و به حمدالله تا کنون از درامد خود راضی ام.

 

انگیزه شما از شروع این کار چه بود:

در روستا چون که ما زمین زراعی زیادی رو نداشتیم و اوضاع در آمدی ما هم مناسب نبود به این نتیجه رسیدیم بهترین راه رسیدن به کار زود بازده همین پرورش دام های سبک می باشد که هم درآمد زا می باشد و هم به دستور مقام معظم رهبری عمل کرده ایم که باید همه بسیجیان و مردم به سمت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی پیش بروند.

 

از شروع کارتان بگوید:

ما با کمک بلوک های سیمانی و تیر آهن و ورق های سقفی که هزینه زیادی هم نداشت و با وامی که از طریق سپاه ناحیه عشایری دریافت کردیم اقدام به تاسیس محلی برای نگهداری و پرورش گوسفند نمودیم.زمین های اهالی را هم که مورد استفاده شان نیست را اجاره می کنیم تا برای برداشت کاه و تغذیه گوسفندان از آن استفاده کنیم و زمین را هم برای چرا در فصل تابستان داشته باشیم.

 

در مورد کارتان توضیح مختصر بدهید:

بره های تازه متولد شده را که در زمستان به دنیا می آیند تا اواسط تابستان نگه داری می کنیم و تعدادی را به گله اضافه و باقی مانده را می فروشیم که پارسال حدود 30 میلیون تومان در آمد ناخالص این مجموعه بود.

 

از کارتان راضی هستید :

این مجموعه که از همه لحاظ سود دارد و میتوان از مشتقات آن که لبنیات و گوشت گوسفندان هم استفاده کرد به کمک فرزندام بوده و بخاطر اینکه بنده مشغول به کار مخابرات هستم می توان گفت شغل دوم من و شغل اول فرزندانم که همگی محصل و دانشجو هستند محسوب می شود.

 

حرف آخر:

از همه کسانی که برای شروع کارشان دچاردوگانگی هستند  وبیکاراند توصیه می کنم در مورد مشاغل خانگی تحقیق کنند وبه کاری که می دانند توانایی انجام آن را دارند وبه آن علاقه دارند اقدام کنندوهمچنین از مسئولین می خواهم جوانان را حمایت کنند تا جوانان ما به راه هایی که پایانی ندارد و جوانی آنها را تباه می کند کشیده نشوند

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها